Windows 11 PC’lere Microsoft Copilot Tuşu Geliyor

Microsoft, önümüzdeki aylarda yeni Windows 11 dizüstü bilgisayarlara ve klavyelere yeni bir Copilot tuşu ekleneceğini duyurdu. Microsoft Genel Müdür Yardımcısı ve Tüketici Pazarlama Direktörü Yusuf Mehdi bir blog yazısında, şirketin Copilot tuşunun tanıtılmasının “insanların yapay zeka dönüşümüne daha kolay katılmalarını sağlayacağına” inandığını yazıyor.

Bir Windows 11 dizüstü bilgisayarda veya Windows 11 ile çalışmak üzere üretilmiş bir klavyede Copilot tuşuna basıldığında, Copilot yapay zeka asistanı otomatik olarak başlatılacak. Mehdi şöyle diyor: “Bunu, Copilot’un PC’de yapay zeka dünyasına giriş noktası olacağı Windows yolculuğumuzda bir başka dönüştürücü an olarak görüyoruz.”

Copilot’un mevcut olmadığı ya da etkinleştirilmediği bir Windows 11 bilgisayarda Copilot tuşuna basıldığında ise Windows Arama’nın başlatılacağı ifade ediliyor.

Blog yazısında, önümüzdeki günlerde Las Vegas’taki CES 2024 etkinliği itibarıyla Microsoft’un iş ortaklarının Copilot tuşlu yeni bilgisayarları sergileyeceği belirtildi. Tüketiciler, Ocak ayının sonlarından itibaren ve önümüzdeki kış ve bahar ayları boyunca Copilot tuşuna sahip yeni Windows 11 bilgisayarları satın alabilecekler. Copilot tuşu ayrıca gelecekteki Microsoft Surface cihazlarına da eklenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx