Van’da dağa kaçırılan oğlu için 4 yıldır evlat nöbetinde

DHA

Çocukları tarafından dağa kaçırılan ailelerin evlat nöbeti sürüyor…

Diyarbakır’da başlayan ve Van’a uzanan evlat nöbetinde aileler, binası önünde eylem yaparak, çocuklarına kavuşmayı bekliyor.

Çocukları için bir araya gelen aileler ellerinde Türk bayrakları, çocuklarının fotoğrafları ve üzerinde ‘Dağları kurtlara, kuşlara bırakın’, ‘Çocuklarımızı istiyoruz’, ‘Anneler nöbette’, ‘Artık yeter, yakamızdan düşün’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak’ yazılı dövizlerle HDP il binası önüne yürüyüyor.

Oğulları lisedeyken kaçırıldı

O ailelerden biri de Zübeyde ve Hüseyin Kipçak çifti. Çiftin 6 çocuğundan 5’incisi olan Recep Kipçak 2018 yılında, lise 2’nci sınıfta okurken dağa kaçırıldı. Kipçak çifti oğulları için 4 yıldır HDP il binası önündeki eyleme katılıyor.

Oğluna seslendi: Teslim ol

Hüseyin Kipçak, oğlu Recep’in henüz 16 yaşındayken kandırılarak dağa kaçırıldığını söyledi. Kipçak, “Oğlum romatizma hastasıydı. Van ve Ankara’da tedavi ettirdim. Tedaviden sonra iyileşti. Sonra kandırıp dağa kaçırdılar. O günden bugüne hiçbir haber alamıyorum.

Oğlum sağ mı, öldü mü hiçbir haber alamıyorum. Oğlum eğer beni duyuyorsan, görüyorsan gel devlet güçlerine teslim ol. Orası senin yerin değil. Bana bu acıyı yaşatanları Allah’a havale ediyorum. Oğlum, korkma gel ‘teslim ol’. Sana hiçbir şey yapmayacaklar”. dedi.

Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşan Zübeyde Kipçak ise oğluna ‘teslim ol’ çağrısında bulundu.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx