Marketlerde Yeni Dönem! Zincir Marketler Artık Bu Ürünleri Satmak Zorunda

Zincir marketlerde, tıbbi beslenme tedavisi gerektiren hastalıklara özel gıda ürünlerinin satışı, son yayımlanan Resmi Gazete kararıyla zorunlu hale getirildi. Bu kapsamda, Ticaret Bakanlığı ile gerçekleştirilen olumlu temaslardan sonra, zincir marketler çeşitli ihtiyaçlara odaklanan özel reyonlar açarak önemli bir eksikliği gidermeye yönelik çaba harcayacak.

Çölyak Vakfı tarafından yürütülen temaslar sonucunda alınan bu karar, zincir marketlerin özellikle glutensiz ürünler olmak üzere tıbbi beslenme tedavisi gerektiren hastalıklara uygun gıdaların satışını yapmak zorunda olduğunu belirtiyor. Resmi Gazete’de duyurulan bu kararın etkisiyle zincir marketler, glutensiz un, ekmek ve atıştırmalık gibi ürünleri içeren özel reyonlar açarak bu alandaki talebi karşılamaya yönelik bir adım atacaklar.

Bu gelişme, özellikle çölyak hastaları ve gluten intoleransına sahip bireyler için oldukça önemli bir adım olarak öne çıkıyor. Yeni düzenleme ile birlikte, bu özel beslenme ihtiyaçlarına uygun ürünler daha geniş bir tüketici kitlesine ulaşabilecek, böylece sağlık sorunlarına çözüm sunma konusunda önemli bir adım atılmış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx