Google Pixel 8’in onarım süreci daha kolay

Uzun süredir merakla beklenen Google Pixel 8 serisi, aylar süren duyumlar ve söylentilerin ardından nihayet duyuruldu. Cihazın lansmanından sadece saatler sonra, Pixel 8 modeline dair yeni bir parçalama videosu ortaya çıktı. Bu video, yeni amiral gemisi cihazın iç yapısına yakından bir bakış sunuyor. İsterseniz, içeriğe daha yakından bakalım.

Araştırma motoru devi olan Google’ın Pixel 8 cihazına dair parçalama işlemi, PBKreviews tarafından YouTube üzerinde paylaşıldı. Videoda, akıllı telefon kamera önünde sökülüyor. Ayrıca cihazın nasıl açılacağına dair bir rehber de sunuluyor. Arka panel çıkarıldığında arka kamera sensörlerini ve ısıyı dağıtmaya yardımcı olan grafit filmi görebiliriz. Bu katmanın hemen altında ise yapışkanları nedeniyle çıkarması biraz zor olan batarya bulunuyor.

Google Pixel 8’in onarım süreci daha kolay

Pixel 8‘in kamera modülleri ise oldukça kolay bir şekilde çıkarılabiliyor. PBKreviews, yeni akıllı telefonun ana kartını da çıkarmayı başardı. YouTuber, cihazı hasar vermeden arka paneli çıkarmakta zorluk yaşandığına dikkat çekiyor. Pixel 8’e 10 üzerinden 7 tamir edilebilirlik puanı verdi. Bu puan, kendi başına tamirlerin mümkün olduğunu gösteriyor. Ancak deneyimsiz başlangıç seviyesindekiler için tavsiye edilmiyor.

Cihazın kendisinden bahsedecek olursak, Pixel 8; 8GB RAM ve 256GB dahili depolama ile eşleştirilmiş olan Google’ın Tensor G3 yonga seti ile donatıldı. 6.2 inçlik OLED bir ekranı bulunmakta olup Full HD+ çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip. Arka kısmında 50 megapiksel çift kamera kurulumu bulunurken, ön tarafta 10,5 megapiksel bir selfie kamerası mevcut. Pixel, 4.575mAh’lık bir batarya ile çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx