Gökhan Zan’dan Mustafa Sarıgül’e: Aday olursanız ben çekilirim

İYİ Parti’den istifa ettikten sonra Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak duyurulan Gökhan Zan, daha önce CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’le telefonda görüştüğünü ve “Aday olursanız ben çekilirim” dediğini doğruladı, aralarında ağabey-kardeş ilişkisi olduğunu söyledi.

‘DEPREM SUÇLARINA BULAŞMAMIŞ’

TV100’e bağlanan Gökhan Zan “Mustafa Sarıgül ile telefonda görüşüp ‘Aday olursanız ben çekilirim’ dediniz mi?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Tabii ki dedim. Ben açıklamamda da söyledim; ‘Eğer yanlışlıktan dönülürse ben fedakarlığa hazırım’ dedim. ‘Şeffaf, deprem suçlarına bulaşmamış, halkımıza hizmet eden, dürüst ve çalışkan biriyle birlikte bu şehri ayağa kaldırabiliriz. Ben halkımızın menfaatinden başka hiçbir şey düşünmüyorum. Bu özellikleri taşıyan bir dostum veya bir büyüğümle yürümeye hazırım.

‘AĞABEY-KARDEŞ İLİŞKİSİ VAR’

Mustafa ağabey çok değerli bir insan. Ben Mustafa ağabeyi spor camiasından tanıyorum, belediye başkanlığından tanıyorum, İstanbul’da yaptığı niteliklerden tanıyorum… Son 20 yıldır ağabey-kardeş ilişkimiz var ve ben kendisini yakinen de çok iyi tanırım. Ancak onun cevabını benim vermem çok doğru olmaz. Çünkü milletvekili.

‘TİP DOĞRU BİR ADAYA HAYIR DEMEZ’

Böyle bir durum söz konusu Türkiye İşçi Partisi’ne gelirse, bunu sayın Erkan Baş’la ve MYK üyeleriyle bu konu konuşulur ve ben inanıyorum ki TİP doğru bir adaya hayır demez. Hatay için hayırlı her türlü kararda elimi taşın altına koyarım.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx