Doğa yürüyüşü yapan kadını uçurumdan atmaya çalıştı

Antalya’nın Kemer ilçesinde Rus asıllı Türk vatandaşı E.G.’ye yürüyüş yaptığı sırada Ö.D. adlı bir şahıs saldırdı ve uçurumdan atmaya çalıştı. Olay sırasında mücadele ederek saldırıdan kurtulan E.G.’nin eşi S.G’nin yardım çağrısı üzerine harekete geçen polis ekipleri, şüpheliyi tespit etti.

Şüphelinin daha önce cinsel saldırı suçundan kaydı olduğu belirlendi. Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yakalama kararı üzerine yapılan operasyonla Ö.D. Antalya’da gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheli, polis merkezine götürüldü. Olay anının bir bölümünü kaydeden E.G.’nin cep telefonuyla çektiği görüntülerde, kadının saldırgana karşı direnişi ve çığlıkları yer aldı.

ÇOK SAYIDA KAYDI ORTAYA ÇIKTI

S.G.’nin 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istemesi üzerine bölgeye Kemer Emniyet Müdürlüğü ekipleri yönlendirildi. S.G. ile eşi E.G., saldırgandan şikayetçi oldu. Bölgedeki incelemede, saldırganın kaçarken düşürdüğü poşette kimlik ve birkaç vesikalık fotoğraf bulundu. İncelemede saldırganın Ö.D. olduğu tespit edildi. Antalya Huzurevi’nde kaldığı fakat bir süredir buraya uğramadığı belirlenen Ö.D.’nin, daha önce ‘canavarca hisle öldürme’, ‘cinsel saldırı’ ve ‘suç delilini karartmak amacıyla öldürmek’ suçlarından kaydı olduğu belirlendi. Ö.D.’nin ‘cinsel saldırı’ suçunu 2003’te Kemer’de işlediği tespit edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx