Covid vakaları artıyor: Maske kararı alındı, corona virüsü aşılarıyla ilgili şaşkına çeviren açıklama geldi

Resmi verilere göre dünya çapında yaklaşık 7 milyon kişinin ölümüne sebep olan corona virüsü salgınının etkisi giderek artıyor…

Son dönemde birçok ülkede grip ve influenza ile birlikte hızla yayılan ve insan sağlığını tehdit eden corona virüsü salgınının artmasıyla birlilkte New York, California, Illionis ve Massachusetts’teki hastaneler maske zorunluluğu getirdi.

New York Sağlık Komiseri Dr. Ashwin Vasan, WABC TV’ye yaptığı açıklamada, “Şehirdeki 11 kamu hastanesi, 30 sağlık merkezi ve 5 bakım evinde maske zorunluluğu getirilmiştir” dedi. Vasan, sağlık çalışanlarını korumak için bu adımın atıldığını söyledi.

Resmi istatistiklere göre ABD genelinde vaka sayısı önceki haftaya göre yüzde 16 arttı.

Chicago’daki Rush Üniversitesi de benzer bir açıklama yaptı. Üniversite tarafından yapılan açıklamada, “Bekleme bölümü de dahil olmak üzere kampüsün bazı alanlarında hastaların, refaketçilerin ve çalışanların maske takmasına zorunluluk getirilmiştir” denildi.

BIONTECH AŞISI HAKKINDA ÇARPICI İDDİA

Florida’nın sağlıktan sorumlu bakanı Dr. Joseph Ladapo ise corona virüsü aşılarıyla ilgili endişe yaratan bir açıklama yaptı…

Kullanılan aşıların insan DNA’sına kalıcı olarak entegre olabileceğine dair çürütülen iddialara atıfta bulunan Ladapo, Covid aşılarının kullanımının durdurulması çağrısında bulundu.

Dr. Joseph Ladapo, Florida Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan bir açıklamada “Bu aşılar insanlarda kullanım için uygun değildir” dedi. Federal sağlık yetkilileri ve diğer uzmanlar defalarca Dr. Ladapo’nun aşılarla ilgili hatalı yorumlarına karşı çıkmaya çalışmış ve bilimsel kanıtların dikkatli bir şekilde incelenmesinin Ladapo’nun açıklamaları için hiçbir dayanak bulamadığını belirtmişlerdi.

Gıda ve İlaç İdaresi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “kalıntı DNA’nın dizilimi veya miktarıyla ilgili herhangi bir güvenlik endişesi” tespit etmediğini söyledi. Corona virüsü salgınıyla mücadele için geliştirilen Pfizer’ın Türk bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin’in kurucu ortakları arasında olduğu BioNTech’le yaptığı ve Moderna’nın aşılarında mRNA teknolojisi kullanılıyordu.

Salgının en yoğun olduğu dönemde yine Florida eyaleti aşı karşıtı bir tutum sergilemişti. 2021’de Cumhuriyetçi Vali Ron DeSantis tarafından getirilen Dr. Ladapo o dönemde de benzer açıklamalarda bulunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx