Büyük bir galibiyet oldu

Zirve yarışında Galatasaray’ın kazanmaya mecbur olduğu bir maçtı. Bunun için de takımdaki bütün futbolcuların isteği, kazanma hırsı, arzusu üst seviyedeydi. Okan hocanın Halil’i kulübeye alışı, Zaha’yı santrfor mevkisine kaydırması, Barış Alper’i sol bekten alıp Sacha Boey’in önüne koyması, Kaan Ayhan’ı da sol bekte oynatması olumlu anlamda sarı-kırmızılıların bütün futbolunu değiştirdi.
Zaha iki gol attı, Barış Alper sağ tarafı otoban gibi yaptı. İlk golün asisti ondan geldi. Kerem Demirbay arkada oynamasına rağmen mükemmel bir gol pası verdi. Kaan Ayhan harika bir gol attı ve Cim-Bom’un iki topu da direkten döndü. Uzun zamandan beri böyle bir Galatasaray seyretmiyorduk. Demek ki bundan sonraki maçlarda Icardi tam hazır olana kadar, Zaha en uçtaki adam görevini iyi yapacak.
Kerem Demirbay’ın biraz daha forvet arkası oynama şansı olsa kupa maçında ve dünkü Trabzonspor maçında olduğu gibi arkadaşlarına çok gol attırır. Dün bir kere daha gördük ki, Kerem Aktürkoğlu iki gol attı. Her şeyiyle sahadaydı. Kerem Demirbay, Kaan Ayhan, Abdülkerim ve Barış, Galatasaray’ın mücevher değerinde Türk futbolcuları. Bu futbolcular olduğu müddetçe sarı-kırmızılılar her sene zirveye oynar.
Dün herkesin gözüne parmaklarını soktular. Artık her gün medyada ‘Real Madrid, Barcelona, Almanya ve İngiltere’deki tüm kulüpler bu futbolcuları istiyor’ diye haberler yapılır, bu topçuların motivasyonunu bozmak için bir savaş verilir!
Trabzonspor’a gelince… Abdullah Avcı beğendiğim, saygı duyduğum çok iyi bir hoca. Ama dün gece kadrosu yetersizdi. Denswil ve Orsic sakat. Pepe, Onuachu ve Trezeguet milli takımlarda. Abdülkadir ve Umut da kadro dışı. Eldeki kadronun kalitesiyle Galatasaray’dan puan almaları mümkün değildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx