Bu Lisanslı Bitcoin Borsasının Sahibi Açıklama Yaptı: Satılık Değil!

BC Technology 128 milyon dolarlık Bitcoin borsası satış raporunu reddetti. Şirket, Bloomberg’in haberini “gerçeklere dayanmayan ve son derece yanıltıcı” olarak nitelendiriyor.

BC Technology: Lisanslı Bitcoin borsamız satılık değil!

Hong Kong merkezli lisanslı bir Bitcoin borsası olan OSL, ana şirketi tarafından yakın zamanda yapılan bir başvuruya göre satılık değil. OSL’nin sahibi BC Technology, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’na yaptığı başvuruda Bloomberg’in bekleyen satışla ilgili raporunun “gerçekte yanlış ve son derece yanıltıcı” olduğunu söyledi. Bloomberg başlangıçta borsanın 1 milyar Hong Kong doları (128 milyon dolar) değerle satışta olduğunu bildirmişti.

Kaynaklar o dönemde, borsa ve HashKey’in Haziran ayında kabul edilen yeni düzenlemeler kapsamında Hong Kong’da kripto lisanslarını güvence altına alan ve bireysel müşterilere hizmet vermelerine olanak tanıyan tek iki şirket olduğunu ve başvuru sürecinin 12-20 milyon dolar arasında bir maliyete sahip olduğunu söyledi. South China Morning Post’a konuşan BC Technology sözcüsü, JPEX’in kapatılması ve ardından gelen tutuklamalara atıfta bulunarak, “son haftalarda Hong Kong’daki lisanssız ve yasadışı oyunculara karşı alınan yaptırım önlemlerinin ardından OSL’nin hizmetlerine artan müşteri ilgisi gördük” dedi.

Bloomberg haberi: OSL’nin sahibi 128 milyona satışı değerlendiriyor

Bloomberg, haberinde BC Technology’nin OSL’nin tamamını değil de bir kısmını satmayı tercih ettiğini ileri sürdü. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Pazartesi günü yayınladığı bu habere göre BC Technology Group, Bitcoin borsası OSL’nin 1 milyar Hong Kong doları (128 milyon dolar) değerleme üzerinden satışını değerlendiriyordu. Bu arada, Hong Kong’un dostane yaklaşımı nedeniyle kripto dünyasında yıldızının parladığını da belirtmek gerekiyor.

OSL, kripto varlıklarının ana aracılığı, değişimi ve saklanması hizmetini veriyor. Ayrıca bunların yanı sıra finansal kurumların dijital varlık ticareti sunması için altyapı sağlıyor. BC Technology, konuya aşina olan kişilere atıf yaparak, OSL’nin tüm varlığı yerine işinin bir kısmını satmayı seçeceğini iddia etti. Söz konusu kişiler, BC’nin görüşmelerinin devam ettiğini belirtti. Ayrıca, bir anlaşmanın gerçekleşeceğinin garanti olduğunu da sözlerine eklediler. Bitcoin borsası, bölgenin Haziran ayında yürürlüğe giren yeni düzenleyici rejimi kapsamında Hong Kong’da kripto lisansı kazanan iki borsadan biri. Diğeri ise HashKey. Konuya aşina olan kişiler Ağustos ayında, başvuru sürecinin pahalı olduğunun altını çizdi. Ayrıca, bunun şirketlere 12-20 milyon dolara mal olduğunu belirttiler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx