Valerien Ismael, Wout Weghorst transferinden çok mutlu

Beşiktaş; Gedson Fernandes, Romain Saiss ve Cenk Tosun’un akabinde uzun müddettir peşinde olduğu Wout Weghorst‘u da resmen takımına kattı. İngiliz grubu Burnley’den dönem sonuna kadar kiralanan 29 yaşındaki Hollandalı golcü dün sıhhat denetiminden geçti ve kontrat imzaladı.

ÖZEL OLARAK TEŞEKKÜR ETTİ

Milliyet’in haberine nazaran, Weghorst’un siyah-beyazlı renklere dahil edilmesi teknik yönetici Valerien Ismael’e büyük bir memnunluk yaşattı. Hollandalı yıldız en başından beri Ismael’in listesindeki bir numaralı golcü adayıydı. Michy Batshuayi ve Cyle Larin’i takımda düşünmeyen Fransız teknik yönetici, idareye verdiği raporda Weghorst’un ismini birinci sıraya yazmıştı. Valerien Ismael, Weghorst’a alternatif olarak Alexander Sörloth ve Adam Buksa’yı listesine eklemişti.

Uzun uzunluklu (1.97), fizikli, hava toplarında tesirli, ceza alanı içinde son vuruşları kaliteli ve kalabalık savunmalar karşısında tesirli olduğu için Weghorst’u ısrarla isteyen Beşiktaş’ın hocası, Lider Ahmet Parıltı Çebi ve Sportif Yönetici Ceyhun Kazancı’ya özel olarak teşekkür etti.

“BÜYÜK TRANSFER”

Hollandalı forvetin Beşiktaş’a büyük güç ve hava katacağının altını çizen teknik işveren Ismael’in, “Uzun mühlet uğraş harcadık lakin sonuçta çok büyük bir transfer gerçekleştirdik. Bildiğiniz üzere Weghorst benim en çok istediğim forvetti. Oyun sistemimize en uygun oyuncu olduğu için onu ısrarla istedim. Yetenekleriyle ekibe büyük katkı yapacağına inanıyorum” tabirlerini kullandığı aktarıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.