“Sosyal Hizmet Çalışanlarımıza Minnettarız”

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem dolayısıyla büyük bir fedakarlıkla dezavantajlı kişileri yeniden topluma kazandırmak için gayret sarf eden sosyal hizmet çalışanlarına minnettar olduklarını vurguladı.

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ili etkilen deprem dolayısıyla, kamu, STK ve gönüllülerin büyük özveri ve gayretleri devam ediyor. Özellikle depremde ailesini kaybeden psikolojik olarak zor günler geçiren dezavantajlı kişilere yönelik çalışmalar sürüyor. Konu ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Erkem Özdemir, sosyal hizmetler çalışanlarını teşekkür ederek, sosyal hizmet çalışanlarının her daim milletimiz için umut ışığı olduğunu belirtti.

Özdemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sevginin, şefkatin ve merhametin timsali sosyal hizmet çalışanlarımız, dezavantajlı kişilerin hayatına dokunmakta, onlara umut olmaktadır. Yaşlısından çocuğuna, kimsesizinden evsizine kadar her kesim için özveri ve şefkat gösteren sosyal hizmet çalışanları, aynı zamanda topluma ve ülkeye de önemli katkılar sunmaktadır. Sabır, sevgi, ilgi ve şefkatleriyle bu mesleğin sadece maddi kazanç sağlamak için yapılmayacağını kanıtlayan sosyal hizmet çalışanları, ülkemizin en zor zamanlarında görevlerini fedakarlıkla yerine getirmektedir. Doğal afetler başta olmak üzere ülkenin en zor dönemlerinde elini taşın altına koyan sosyal hizmet çalışanları, her daim milletimize umut ışığı olmaktadır. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle kimsesiz kalan çocuklara kucak açan, onlara yuva ve aile olan sosyal hizmet çalışanları, her zaman insanımızın yanında olmayı kendine şiar edinmektedir.   Ailesinden, çocuğundan, sosyal hayatından vazgeçerek dezavantajlı kişileri topluma kazandırmak için büyük özveriyle mesleklerini icra eden sosyal hizmet çalışanlarına millet olarak minnettarız. Bu zor günlerimizde çocuklarımıza aile olan, vatandaşlarımızın acısını kendi acısı bilen, toplumumuzun kederini paylaşan sosyal hizmet çalışanlarımız, bu yıl da Dünya Sosyal Hizmet Günü’nde fedakarlıkla ve azimle mesleklerini icra etmektedirler.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir