Sony, PlayStation 5’e beklenen çözünürlük güncellemesini yapmak için kolları sıvadı

Sony, PlayStation 5 konsolu için çok talep edilen bir özellik olan 1440p çözünürlük desteğini test etmeye başlıyor. Bugün itibariyle test kullanıcıları, 1440p desteğini de içeren kütüphaneleri için seçilmiş oyun listeleri ve yeni sosyal özellikler barındıran yeni bir PS5 sistem yazılımı betasına erişebiliyor.

Yeni 1440p video çıkışı seçeneği, PS5 sahiplerinin uyumlu TV ve monitörlerde bu çözünürlüğü seçmesine olanak sağlayacak. Oyunlar 1440p’yi destekliyorsa, yerel 1440p gösterim desteklenecek, ancak desteklenmiyorsa 4K oyunlar, süper örnekleme ile 1440p çıkışına indirilerek anti-aliasing iyileştirmelerinden faydalanacak.

Beta yazılımına erişebilen PS5 sahipleri, HDMI bağlantılı ekranlarının PS5 panelinde ekran ve video bölümünde 1440p’yi destekleyip desteklemediğini kontrol edebilir. Sony, Değişken Yenileme Hızının 1440p’de desteklenmeyeceği ve PS5’te yalnızca 1080p ve 4K’da çalışacağı konusunda da uyarıda bulundu.

Oyun listelerine merhaba

Bu yeni PS5 yazılım güncellemesi, oyunlarınızı düzenlemeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış oyun listelerini de içeriyor. Artık ana oyun kitaplığınızdan, her biri 100’e kadar oyunu destekleyen oyun listeleri oluşturabilirsiniz. Toplamda 15 oyun listesi sınırı bulunuyor ve listelere disk, dijital ve akışlı oyunların tümü eklenebiliyor. Bu listeleri temel olarak içine birden fazla oyun ekleyebileceğiniz klasörler gibi düşünebilirsiniz.

Ayrıca Sony, arkadaşlarınızdan ekranlarını paylaşmaya başlamalarını istemek için seçeneği ve bir partiye katıldığınızda bir arkadaşınızın devam eden oyununa ne zaman katılabileceğinizi size bildirmek için yeni bildirimler de dahil olmak üzere yeni sosyal özellikler ekliyor. Partilerde çıkartmalar ve sesli mesajlar gönderebilecek ve tercih ettiğiniz ayarı seçmeden önce 3D ses ile normal stereo arasındaki farkı kolaylıkla karşılaştırabileceksiniz.

Sony, bu yeni PS5 yazılımını bugün beta test kullanıcıları ile test etmeye başladı ve muhtemelen önümüzdeki aylarda tüm PS5 sahiplerine sunulacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.