Russell Crowe kimdir, kaç yaşında? Russell Crowe’un kaç tane Oscar Mükafatı var? Russell Crowe sinemaları ve şahsî hayatı…

Gladyatör, Akıl Oyunları ve Cinderella Man üzere üretimlerle tanınan ünlü oyuncu Russell Crowe, toplumsal medya hesabından hayranlarını Türkiye’yi ziyaret etmeye çağırdı. Avusturalyalı oyuncuya bir takipçisi “İyi akşamlar Gladyatör. Tekrar Türkiye’ye gelmeni sabırsızlıkla bekliyoruz” biçiminde bir yorumda bulundu. Verdiği karşılıkla Türkiye’deki hayranlarını heyecanladıran Crowe, “Türkiye’yi çok seviyorum. Ne kadar harika ve olağanüstü bir ülke. Şayet hiç Türkiye’ye gitmediyseniz kesinlikle gitmek için plan yapmalısınız” dedi. İşte Russell Crowe’un hayatına dair değerli noktalar…

RUSSELL CROWE KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Russell Ira Crowe, 7 Nisan 1964 yılında Yeni Zellanda’da doğan; oyuncu, sinema üretimci ve müzisyendir. Crowe, Yeni Zelanda vatandaşı olmasına karşın, hayatının büyük kısmını Avustralya’da yaşamış ve bir Avustralyalı olarak kendini tanımlamaktadır. 58 yaşındaki oyuncu şimdi Avustralya vatandaşı değildir.

SIFIRDAN BAŞLADI

Henüz 5 yaşındayken Spyforce’da aktör Jack Thompson ile rol alma fırsatı yakalayan Russel Crowe, 14 yaşındayken Auckland Grammer School‘a gitti. Ancak ailesine yardım etmek için okulu bırakıp çalışmaya başladı. 1980’lerde “Russ Le Roq” takma ismiyle müzik mesleği yapan Crowe 21 yaşında National Institute of Dramatic Arka isimli tiyatro okuluna kaydolmak için Avustralya’ya döndü.

DÜNYA ONU ‘GLADYATÖR’ OLARAK TANIDI

Crowe, oyunculuk mesleğine ise “Neighbours” dizisinde oynayarak başladı. Avustralya’da yakaladığı muvaffakiyetin akabinde Russel Crowe, Hollywood’a geçti. Los Angeles Sırları, Köstebek, Hayat İspatı fimlerinin akabinde kendisine En Uygun Erkek Oyuncu kolunda Oscar kazandıran Gladyatör’de Maximus karakteriyle akıllara kazındı. John Forbes Nash karkaterine hayat verdiği Akıl Oyunları ile üçüncü defa Oscar’a aday gösterildi. Adaylıklarının yanı sıra oyuncun kazandığı bir Oscar Mükafatı var.

RUSSELL CROWE ÖZEL YAŞAMI

7 Nisan 2003’te Danielle Spencer ile evlendi. 2014 yılında boşanan  Spencer ve Crowe çiftinin Charles Spencer Crowe ve Tennyson Spencer Crowe isimli iki oğlu var.

Crowe, oyunculuğunun dışında, medyaya çok defa asabi bir kişiliğe sahip olmasıyla yansıdı. Fotoğrafını çeken hayranlarına küfür etmiş ve bir barda hengameye karışmıştı. 2005’te oyuncu, police hakaret etmekten tutaklandı ve 100.000 $ ceza aldı.

EL KURAL, RUSSEL CROWE’Yİ KAÇIRMAK İSTEDİ

9 Mart 2005’te Crowe, GQ isimli magazin mecmuasıyla yaptığı röportajda, 25 Mart 2001’de FBI’dan bir casusun yanına gelip El Esas

RUSSELL CROWE’UN TELEFON SAPIĞI

Dünyaca ünlü aktör, yıllarca evvel verdiği bir röportajda bir telefon sapığı olduğunu açıklamıştı. Russell Crowe, hangi otelde konaklayacağı fark etmeksizin, otele kayıt yaptırırken kendi ismi yerine Mr. Wall takma ismini kullanıyormuş (wall=duvar).

Bu takma ismi bir formda çözmüş olan gizemli bir kişi, kayıt yaptırdığı farklı otellerde onu 3 yılı aşkın müddetle buluyor ve oda numarasından arayarak, otel idaresinden olduğunu söylüyor. Telefondaki kişi: ‘Is mr.wall there? Is Mr. Wall there? Are there any walls there?’ diye soruyor. (Mr. Wall orda mı? Orada hiç duvar var mı?)

Crowe’un ‘hayır’ karşılığına yanıt olarak telefondaki kişi, ‘What’s holding the roof up’ (Çatıyı tutan ne o vakit?) karşılığını veriyor. Russell Crowe, birkaç seferden sonra, arayana, yaptığı latifeye 8–10 yaş aralığı çocukların bile gülmeyeceğini söylemesi üzerine kıkırdayarak karşılık veren sesi tanıyor: Michael Jackson…

Şakacının nitekim Michael Jackson olup olmadığı ispatlanamıyor lakin Russell Crowe ve Jackson’ı yakından tanıyanlar, onun olduğu konusunda tezli.

RUSSELL CROWE EN ÜNLÜ FİLMLERİ

 • Gladyatör
 • Akıl Oyunları
 • Cinderella Man
 • 3:10 Yuma
 • Los Angeles Sırları
 • Köstebek
 • Amerikan Gangsteri
 • Hızlı Ve Ölü
 • Robin Hood
 • Kaçış Planı 
 • Yalanlar Üstüne
 • Son Umut

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.