Obama’nın Emmy mükafatı aldığı üretimin afişinde Türk imzası

“Televizyon dünyasının Oscarları” olarak kabul edilen ve bu yıl 74’üncüsü düzenlenen Emmy Ödülleri’nin Creative Arka merasimi hafta sonu gerçekleştirildi.

Eski ABD Lideri Barack Obama, Netflix imali “Our Great National Parks” belgeseliyle “The Best Narrator (en güzel anlatıcı)” kategorisinde ödül aldı.

Obama’nın dünyanın dört bir yanında yer alan ulusal parkları kendi sesiyle anlattığı 5 kısımlık üretimin afişini ödüllü Türk dizayncı Ali Aydın hazırladı.

Hollywood’da “MOT Creative” isimli ajansıyla başarılı çalışmalar yapan Aydın, “John Wick 3” ve “SAW Unrated” sinemalarının afiş dizaynıyla Clio Key Arka Awards’ta gümüş ve bronz mükafata layık görülmüştü.

50’YE YAKIN AFİŞ ORTASINDAN SEÇİLDİ

Aydın, 6 yıldır Hollywood’da faaliyet gösteren ajansıyla Lionsgate, ‘Disney+, National Geographic, Sony Pictures ve TNT üzere ABD’nin önde gelen stüdyolarının ürettiği dizi ve sinemalara tasarım kampanyaları düzenlediğini söyledi.

Dijital platformun epeyce kıymet verdiği “Our Great National Parks” belgeselinin afişini tasarlamaktan büyük keyif aldığını lisana getiren Aydın, bu iş için 50’ye yakın afiş tasarladıklarını anlatarak, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Obama’nın grubu ve danışmanları bu afişin seçilme süreciyle çok yakından ilgilendiler. Dünyanın ve tabiatın hoşluklarını ve yırtıcı hayatı anlatan bu belgeselin bir kesimi olduğumuz için çok memnunum. Barack Obama’nın Emmy kazanan ikinci Amerikan Lideri olması da bu projenin bir öteki kıymetli kısmı. Yaptığımız çalışmaları bu türlü bir mükafatla taçlandırmak çok kıymetliydi. Bana ve takımıma onur veren bir durum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.