Murat Kurum: Toplumsal medya belediyeciliği yapmaktan öteye geçmediler

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul programı kapsamında evvel öğle saatlerinde Esenler’de basın mensupları ile bir ortaya geldi.

Ardından saat 17.00’da Zeytinburnu’nda esnaflar buluştu. Bir mühlet boyunca esnafla sohbet eden Bakan Kurum, çocuklara dondurma, esnafa aşure dağıttı.

“Sosyal medya yöneticiliği yapıyorlar”

Bakan Murat Kurum muhalefetin sorun ürettiğini belirterek, İftira atmaktan, algı peşinde koşmaktan diğer bir şey yapmıyorlar. Toplumsal medya belediyeciliği yapmaktan öteye geçemediler. Maalesef İstanbul’umuz yalnızca ülkemizin, medeniyetimizin başşehri değil dünyanın başşehridir. Bütün medeniyetlerin başşehridir. Burada tüm kardeşliğin coşkuyla, ahenkle, tüm sokaklara yayıldığı, tüm mahallelerine yayıldığı kenttir. Lakin bugün görüyoruz ki, maalesef karşımızdakiler yalnızca ve yalnızca algı peşindeler. Onlar algı peşinde yürümeye devam etsinler. Biz Zeytinburnu’yla birlikte olacağız. İstanbul’umuzun 39 ilçesiyle birlikte olacağız. Türkiye’mizin 81 vilayetiyle bir arada olacağız. Biz hizmet yapmaya devam edeceğiz.ifadelerini kullandı.

“Ne istiyorsanız biz buradayız”

İHA’nın haberine nazaran Bakan Kurum,Yarım kalmış birçok kentsel dönüşüm sorunu vardı. Hamd olsun o kelamların hepsini tuttuk. Ya planını yaptık ya inşaatı bitti ya da inşaatı bitme basamağı. Toplamda Zeytinburnu’nda 2 bin 600 konutu dönüştürdük. Şu an alanda fiilen devam eden de bin 500 konutumuz var. Vatandaşlarımızla birlikte yaptık. Onların isteği çerçevesinde yaptık. İnşallah etaplar halinde de kentsel dönüşüm sürecini, zelzele dönüşüm sürecini daima birlikte yürüteceğiz. Riskli binalarda oturmayalım. Riskli bir bina varsa şayet tespitlerinizi yapın. Çoğunluğun anlaşacağı her adada biz yanındayız. Belediye liderimize gidin. İster imar planı dayanağı, ister üretim dayanağı, vergi, harç, kira ve taşınma takviyesi olsun. Ne takviye istiyorsanız biz bakanlık olarak Zeytinburnu’nun emrindeyiz.dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.