Muharrem İnce’den altılı masa eleştirisi

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce Millet İttifakı üyelerinin ‘Ben Erdoğan’ı yenerim’ diyemediğini öne sürerek, “Altısından biri çıkıp da ben bu Erdoğan’ı yenerim, benim peşime düşün diyemiyor. Ben, dolar 4 lirayken salladım, dolar 18 lira oldu kesin yenerim” diye konuştu.

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, partisinin MYK toplantısını Denizli’de gerçekleştirdi. İnce, toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

‘MERKEZ BANKASI LİDERİ DEĞİL ACIPAYAM İLÇE BAŞKANI’

Fiyat İstikrarı Komitesi’nin enflasyon değerlendirmesini maksat alan İnce; Merkez Bankası’nın bağımsız olmadığını belirterek “Merkez Bankası lideri Acıpayam ilçe lideri üzere davranırsa sonuç alamazsınız. Liyakati yok ettiler. Bağımsız değil. İstediğiniz kadar komite kurun sonuç alınamaz. Hepimiz yoksullaşıyoruz. Erdoğan paraları bizim cebimizden alıp bankalara veriyor. Talimatla faiz düşmez. Polisiye önlemlerle enflasyon düşmez. Bu başla devam ederlerse bugünleri ararız. Bu başla devam edildiği sürece sefalet, açlık kaçınılmazdır” diye konuştu.

‘SIĞINMACILAR KONUSU BÜYÜK SORUN’

Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılar konusunun ülkenin başını ağrıtacak çok daha büyük sorunlar çıkaracağını söyleyen İnce kelamlarını şöyle sürdürdü:

*Marmaris’te kamyon içinde sığınmacılar yakalanıyor. Burası Türkiye’nin en batı ucudur.

*Buraya kadar nasıl geldi bunlar? Erdoğan, Esat’la görüşmeli. Büyükelçi atamalı. Bunları göndermemiz lazım

‘ÇALINDIĞIN İÇİN DEĞİL, ÇALINDIĞI DUYULDUĞU İÇİN İPTAL OLDU’

İptal edilen KPSS’ye ait de konuşan İnce, “Sorular çalındığı için iptal olmadı. Soruların çalındığı duyulduğu için iptal oldu. Bundan evvel iptal olmadıysa; çalınmadığı manasına gelmez, duyulmadığı manasına gelir. ÖSYM en sağlam kurumlardan biriydi. Onu da çökerttiler” tabirlerini kullandı.

Sınav iptalini samimi bulmadığını söyleyen İnce; “Ben bu iptal etmeyi samimi bulmuyorum. Öğretmen vicdanım için imtihanın iptal edilmesi bende hiçbir şey söz etmiyor. Mülakatlar orada duruyor. Hiçbir mülakatı ahlaklı değildir bunların. Bilimsel değildir. Hepsinde şaibe vardır, hile vardır, torpil vardır. 95 alan çocuğa 40 verip mülakatta eliyorsunuz utanmaz adamlar, rezil adamlar” diye konuştu.

‘DOLAR 4 LİRAYKEN SALLADIM 18 LİRA OLDU YENERİM’

Bir soru üzerine Türkiye’de iki değil üç ittifak olduğunu söyleyen İnce; “İki ittifak yok, üç ittifak var. Bir de rant ittifakı var. Gidip Bodrum Marmaris, Çeşme’ye bakın. Buralarda çok değişik ittifaklar var. Ruhsatlar CHP’li belediyelerden ÇED raporu AKP’den… Otel, rezidans ne istiyorsanız sayabilirim. Altısından biri çıkıp da ben Bu Erdoğan’ı yenerim, benim peşime düşün diyemiyor. Ben, dolar 4 lirayken salladım, dolar 18 lira oldu kesin yenerim” diye konuştu.

‘ÇELEBİ’NİN YOLU AÇIK OLSUN’

Partisinden ayrılan İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’ye ait de konuşan İnce bu husustaki görüşünün sorulması üzerine; “Mehmet Ali Çelebi’nin yolu, bahtı açık olsun. Bazen beşerler kendilerine ziyan verirler. Kendisine ziyan vermemesi için tavsiyede bulanabilirim” sözlerini kullandı.

Katıldığı bir televizyon programında gazeteci Latif Şimşek ile tartışma yaşayan Demokrat Parti Genel Lider Yardımcısı Cemal Enginyurt konusunda da görüşü sorulan ince; “Cemal Enginyurt kendini ringde sanıyor. Meclisi de ring zannediyor, stüdyoyu da ring zannediyor. Ona tavsiyem yumruklarını değil lisanını kullanmasını öneririm. Siyaset yumrukla yapılmaz, lisan ve beyinle yapılır. İkisini kullanmasını tavsiye ederim” karşılığını verdi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.