İstek Çalımbay, Galatasaraylı 2 ismin transferini istedi!

Ülkemizi Avrupa Ligi’nde temsil edecek olan Sivasspor’da teknik direktör Rıza Çalımbay’ın gözü transferlerde. Bilhassa kanat durumları ve orta saha için gruba düzey atlatacak isimler üzerine ağırlaşan Yiğidolar, rotasını Galatasaray’a çevirdi. Kırmızı-beyazlı kurmaylar, Cimbom’da durumları meçhul olan Emre Kılınç ve Aytaç Kara’nın transferi için bastırıyor.

SATIN ALMA OPSİYONLU KİRALIK

Sözleşmeleri 2024’te bitecek iki oyuncuyla ilgili teknik yönetici Okan Buruk’un kesin kararları beklenirken, satın alma opsiyonlu kiralık formülünün masada olduğu görüşmelerde kıymetli bir uzaklık kat edildiği öğrenildi.

27 yaşındaki Kılınç, 2 dönem evvel 31 maçta 9 gol, 7 asistle en parlak devrini geçirdiği Sivasspor’dan Galatasaray’a geçti. Geçen dönem Cimbom’da 37 maçta 5 gol, 3 asist yaptı. Mesleğine Boluspor altyapısında başlayan Emre Kılınç’ın şimdiki piyasa pahası ise 3 milyon euro.

29 yaşındaki Aytaç Kara ise geçen dönem G.Saray’da ve kiralık gittiği Göztepe’de 20 maça çıktı, 1 asist yaptı. Kara, mesleğine İzmir temsilcisi Altay altyapısında başladı.
Deneyimli orta sahanın aktüel piyasa kıymeti ise 1 milyon euro. (Fotomaç)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.