İptal edilen motorin zammı bugün geliyor!

Akaryakıt fiyatlarındaki çalkantılar ne yazık ki durmak bilmiyor. Bu kapsamda motorine gelecek olan zam iptal edilmişti ancak şimdi bu zammın yeniden uygulanması söz konusu.

Türkiye’de bir süredir gündemden düşmeyen konular arasında akaryakıt fiyatları yer alıyor. Brent petrol fiyatlarındaki artış ve dolar kurundaki hareketlenmeler tüm araç sahiplerini zor duruma sokmuş durumda. Bu durum kısa sürede düzelecek gibi de değil. Bu kapsamda dün iptal edilen motorin zammı bugün uygulamaya geçiyor.

İptal edilen motorin zammı bugün geliyor!

Sektör kaynaklarına göre motorin fiyatlarına zam gelecek. Bu gece yarısı itibarıyla geçerli olacak zam, pompa fiyatlarına doğrudan yansıtılacak. Ne yazık ki akaryakıt fiyatlarında sakinlik sağlanmış değil. Bu kapsamda artan motorin fiyatlarının önüne geçilemiyor.

Sektör kaynaklarının iddiasına göre motorin, bu gece yarısı itibarıyla zamlanacak. Dün de benzer bir durum yaşanmış ve yapılan açıklamalarla zammın iptal edildiği duyurulmuştu. Ancak bu zam şimdi geliyor. Sektör kaynaklarının iddiasına göre motorin, bu gece yarısı itibarıyla 79 kuruş zamlanacak. Yapılacak zam, pompa fiyatlarına doğrudan yansıyacak. Benzin ve LPG içinse herhangi bir zam beklentisi oluşmadı. İşte yeni fiyatlandırma:

İstanbul: 23,97 TL
Ankara: 24,08 TL
İzmir: 24,10 TL

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.