HÜDA PAR programında dikkat çeken zina maddesi

Kamuoyunda Hizbullah’ın partisi olarak anılan ve Cumhur İttifakı ile seçime girmeye hazırlanan HÜDA PAR’ın 63 sayfalık seçim programında karma eğitim karşıtlığı, Cumhuriyet karşıtlığı, kadın hakları karşıtlığı gösteren maddeler tepki çekti.

HÜDA PAR’IN SEÇİM PROGRAMINDA NELER VAR

“Cenab-ı Allah, dünya ve içindeki her şeyi insanoğlunun ihtiyaçları için var etmiş ve onun hizmetine sunmuştur.” cümlesi ile başlayan programda göze çarpan başlıklar:

ZORUNLU KARMA EĞİTİMDEN VAZGEÇİLMELİ

“Zorunlu karma eğitimden vazgeçilmeli, isteyen aileler çocuklarını yüksek öğrenim dâhil eğitimin her kademesinde erkek veya kız okullarında okutabilmelidir.”

GEÇİM YÜKÜMLÜLÜĞÜ ERKEĞE – KADININ ÖNCELİĞİ EV OLMALI

“Kadın ile erkek arasında çalışma hakkı noktasında bir ayırım yoktur. Ancak erkek ve kadının gerek ailedeki gerekse toplumdaki konumları ve fizyolojik özellikleri dikkate alındığında, konum ve özelliklerine uygun iş sahalarının bulunması gerekir. Bunun yanında geçim yükümlülüğünü erkeğin yüklenmesi, kadın için çalışmada tabii önceliğin evi olması gerektiğine inanmaktayız.”

YENİ NESİLİ KORUMAK İÇİN ZİNA YASAKLANMALI

“Toplumun ve neslin selameti için seküler anlayışın dayatmalarının sonucu suç olmaktan çıkarılan zina, yeniden suç olarak tanımlanmalıdır. Çünkü zinanın yasaklanması kişinin nesil emniyetini korumaya yönelik bir insan hakkıdır.

Tüm insanlığı tehdit eden cinsel sapıklıkların yasaklanması ve suç kapsamına alınması da bütün toplumu ilgilendiren bir insan hakkı olarak bu kapsamdadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir