Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan çifti Türkevi’nde açılan atık standını gezdi

BM 77. Genel Şurası için New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Merkezi’nde düzenlenen “Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesi”ne katıldı.

Zirvenin akabinde BM çıkış kapısına yönelen Cumhurbaşkanı Erdoğan o sırada BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Sıfır Atık Güzel Niyet Beyanı’nı imzalamak üzere BM binasında bulunan eşi Emine Erdoğan ile karşılaştı.

Erdoğan çifti, el ele yürüyerek Türkevi’ne geçti. Sıfır atık görüşmesiyle ilgili yol boyunca süren sohbet sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Türkevi’nin girişinde açılan atık standını birlikte gezdi.

Sanatçı Deniz Sağdıç’tan eserler hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, pil, ilaç, plastik, dokumacılık, şişe kapakları ve elektronik eşya üzere çok farklı atıklardan tasarlanan tabloları etkileyici bulduğunu söyledi. Erdoğan, sanatkara yürüttüğü çevreci çalışmalarında muvaffakiyet diledi.

Sergi seyahatine Etraf, Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İklim Değişikliği Başmüzakerecisi Mehmet Emin Birpınar ve Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu da katıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.