CHP’li Yıldırım Kaya ve avukat Ruşen Gültekin’den skandal KPSS açıklaması

Kamu İşçi Seçme Sınavı (KPSS)’ye giren adaylar, yanıt anahtarının yayınlanmasıyla birlikte Twitter’de soruların sızdırıldığını argüman ederek, ‘KPSS’de ikinci FETÖ operasyonu’ etiketiyle paylaşımlar yapmaya başladı. Kelam konusu yayınevinin sorularını inceleyen adaylar, soruların, şıklarının ve şıkların sıralamasının bile tıpkı olduğunu belirterek, toplumsal medyadan reaksiyon gösterdi. Bu halde en az 20 soru olduğu belirtilirken, adaylar CİMER’e şikâyet müracaatlarında bulundu.

Eğitim Gücü Sendikası savcılığa cürüm duyurusunda bulunduklarını açıkladı. ÖSYM, savlar hakkında incelemeler yapıldığını söyleyip, ‘iddialar asılsız’ dedi.

“BU SORULAR KİME VERİLDİ?”

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, KPSS’nin şaibeli olduğunu vurgulayarak, “Bu siyasal iktidarın yaptığı tüm imtihanlar şaibeli olmaya başladı. Bu türlü bir tesadüf olamaz. Bu imtihanda adaletsizlik yok mu? Bir yayınevi 20 sorunun 20’sini de nasıl oluyor da tutturabiliyor? MEB, YÖK şaibelidir. Şaibenin büyüğü de Saray’dadır. Daha evvel ‘FETÖ’nün elemanları imtihan sorularını çaldı, yandaşlarına verdi’ dediniz. Artık FETÖ de yok. Bu sorular nereden çıktı? Kime verildi?” reaksiyonunu gösterdi. 

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve avukat Ruşen Gültekin, Cumhuriyet TV‘de Şahin Aybek ve Rabia Azra Sözcü‘ye yaptığı açıklamada, KPSS imtihanından 1 ay evvel 432 kişinin vazife yerlerinin değiştirildiğini açıkladı.

Gültekin, 432 kişinin ortasında vazife yerlerinin değiştirilmesinin yasak olduğu Tez-Koop İş Sendikası temsilcisinin de bulunduğunu açıkladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.