Brad Pitt bir daha birlikte çalışmayacağı oyuncuların listesini tutuyor

Ünlü oyuncu Brad Pitt’in tuttuğu farklı listeler dikkat çekti. Suikast Treni’nde (Bullet Train) ünlü oyuncu ile birlikte rol alan Aaron Taylor-Johnson’a nazaran Pitt, bir arada çalışılacak ve çalışılmayacak oyuncaların listesini tutuyor.

Suikast Treni (Bullet Train) ile beyaz perdede uzunluk gösteren ünlü oyuncu Brad Pitt, mesleğindeki muvaffakiyetini tahminen de uyumlu çalışabildiği oyunculara ve güvendiği direktörlere borçlu.

Hatta bu durumu son sinemasında birlikte rol aldığı Aaron Taylor-Johnson da belirtiyor. Taylor-Johnson, Suikast Treni’nde Oscar ödüllü oyuncuyla çalışma tecrübesi üzerine kanılarını paylaşırken Pitt’in projelerinde birlikte çalışacağı isimlere dikkat ettiğini anlatıyor.

Aaron Taylor-Johnson

Variety’e verdiği bir röportajda şunları söylüyor: “Dünyaya ışık ve sevinç getirmek ve yeterli vakit geçirmek için bulunan beşerlerle birlikte olmak istiyor. Birçok oyuncuyla çalışıyorsunuz ve bir müddet sonra şöyle notlar almaya başlıyorsunuz: Katiyetle bu şahısla bir daha çalışmayacağım. Brad’in de güzel ve makûs listeleri var.”

Julia Roberts, Cate Blanchett, Leonardo DiCaprio ve direktörler Quentin Tarantino, David Fincher ile sık sık irtibat kurdu.

Pitt, listenin varlığını şimdi doğrulamamış olsa da projelerine bakarak kestirimlerde bulunmak sıkıntı değil.

Örneğin; Pitt’in uygunlar listesinde hiç elbet birkaç kere tıpkı projede yer aldığı Sandra Bullock ve Logan Lerman yer alıyor. Ayrıyeten yıllar boyunca Julia Roberts, Cate Blanchett, Leonardo DiCaprio ve direktörler Quentin Tarantino, David Fincher ile de sık sık ilişki kurdu.

İkili şu an neredeyse kanlı bıçaklı hale geldi.

Ancak ünlü oyuncunun istikrarlı birliktelikleri yanında çalışmak istemediği isimler de var. Pitt’in kesnlikle çalışmayacağı isimler ortasında hiç elbet eski eşi Angelina Jolie başta geliyor. Angelina Jolie ile Bay ve Bayan Smith (Mr. and Mrs. Smith) sinemasında tanışan ve akabinde da evliliğine bitirerek birlikte olmaya başlayan Pitt, altı çocuk ve 14 yıllık birlikteliğin akabinde ayrıldı. Şu anda çift çocuklarının velayeti ve şarap bağları yüzünden mahkemelik.

Vampirle Görüşme’de Tom Cruise ile birlikte rol aldı ve bir daha Cruise ile çalışmadı.

Pitt’in bir arada çalışmayacağı isimler ortasında ünlü bir isim daha var: Tom Cruise. Pitt’in 1994 üretimi “Vampirle Görüşme” sinemasından beri Tom Cruise ile hiç çalışmadığı görülüyor.

Filmin vizyona girmesinden bir yıl sonra Premiere mecmuasına perde gerisi dinamikleri hakkında konuşan Pitt, rol arkadaşıyla olan kimi temel tansiyonları ima etmişti:

“Tom ve ben farklı taraflarda yürüyoruz. Her vakit gerçek bir sohbetin önüne geçen temel bir rekabet olduğunu düşündüm. Hiçbir biçimde makûs değildi, hiç değil. Lakin yalnızca oradaydı ve beni biraz rahatsız etti. Fakat yeterli bir oyuncu ve ilerliyor. O yaptı. Demek istediğim, buna hürmet duymak zorundasın.”

Harrison Ford ile de tekrar çalışmasa da tecrübeli oyuncudan övgüyle bahsediyor.

Pitt’in tekrar çalışmadığı bir arada yer aldıkları projeden de mutsuz olduğu isimler ortasında Harrison Ford da var. 1997 imali aksiyon sineması sessiz Düşman (The Devil’s Own) sinemasında birlikte rol aldıktan sonra Pitt, Rolling Stone’a sinemanın çekimleri için en sorumsuz sinema olarak tanımlamıştı, lakin daha sonra hayal kırıklığının Ford’a yönelik olmadığını da belirtti. Yeniden de ikilinin tekrar bir sinemada rol almaması dikkat cazibeli.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.