Bir yıl boyunca ajanlık eğitimi aldığını sandı, gerçek bambaşka…

Paylaş

Insider’ın haberine göre, Oregon’da Uyuşturucuyla Mücadele İdaresi (DEA) ajanı olmak için eğitim aldığını zanneden kadın, bir yıl boyunca ‘amiri’ gibi davranan adam tarafından kandırıldığını öğrendi. 

41 yaşındaki Robert Edward Golden, Portland yetkilileri tarafından bir DEA özel ajanı kimliğine bürünmek, vatandaşlardan bilgi almak için sahte kimlik bilgileri kullanmak ve trafikte gezinmek için arabasına kırmızı ve mavi çakar lamba takmakla suçlanıyor.

AÇIK KALAN BAGAJLA ORTAYA ÇIKTI

Paylaş

AÇIK KALAN BAGAJLA ORTAYA ÇIKTI

Ayrıca arabasında “DEA Polisi” yaması yapıştırılmış bir yelek, iki çelik yelek, kelepçe, rozet ve AR-15 tarzı bir tüfek vardı.

Yetkililer, 1 Şubat’ta bir polisin Golden’ın arabasının açık bagajındaki yeleklerden birini fark edip yanına gelmesi ve iki kişiyi gözaltına almasıyla olay patlak verdi. 

Memur, Golden’a yeminli bir federal ajan olup olmadığını sordu ve Golden, kendisinin ve “stajyerinin” Portland’da çalışan “federaller” olduğunu söyledi. Golden daha sonra kadına sahte rozetini göstermesini söyledi.

COSPLAY YALANI

Paylaş

COSPLAY YALANI

İkili o gece DEA müfettişlerine gönderildi ve ardından Golden, yeminli ifadeye göre kimlik bilgilerinin sahte olduğunu kabul etti. Bu sefer, kendisinin ve yanındaki kadının “cosplayle ilgilendiklerini” ve yetkililere göre onlara “koruma” sağladığı için ekipman ve rozetlere sahip olduklarını iddia etti.

Golden ayrıca daha önce de “Polis!” diye bağırarak kavgayı ayırmaya yardım ettiğini söyledi.

BİR YILDIR EĞİTİM GÖRÜYORDU

Paylaş

BİR YILDIR EĞİTİM GÖRÜYORDU

Yeminli ifadeye göre, hakkında suç duyurusunda bulunmayan kimliği belirsiz “stajyer” yetkililere Golden’ın kendisine bir DEA rozeti ve fotoğraflı kimlik belgesi verdiğini ve hukuk okuluna devam ederken bir yıldır eğitim gördüğünü söyledi.

Golden’ın onu gece devriyesine birlikte götürdüğünü söyledi. Ayrıca atış talimi yaptığını ve sık sık diğer dört sözde DEA ajanından (Ajan Anderson, Ajan Luis, Ajan Garcia ve Bayan Bennett) bahsettiğini söyledi. Şikayette bulunan DEA ajanı, poliste bu isimlere sahip herhangi bir ajan olmadığını belirtti.

Golden suçlu bulunursa 3 yıla kadar hapis ve 250 bin dolara kadar para cezasına çarptırılabilir. 

kadın ajan ajanlık eğitimi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.