Binali Yıldırım: Darbelerle bir şey elde edemeyenler yeni bir arayış içerisindeler

Malatya’da partililere seslenen Yıldırım, 2023 seçimlerini hatırlatarak önlerinde kıymetli bir imtihan olduğunu belirtti. 2023 seçimlerinin Türkiye için iki mana tabir ettiğini belirten Yıldırım, “Birincisi Cumhuriyetimizin 100. Yılı. İkincisi de Cumhuriyetin 100’ncü yılında Cumhurun başı Cumhurbaşkanlığı seçimi var. İşte Cumhuriyet 100. yılına girerken içeride ve dışarıda siyasetle, ulusal iradeyle karşı vesayetlerle, darbelerle elde edemeyenler yeni bir arayış içerisindeler” dedi.

Muhalefetin içeriden ve dışarıdan kurdukları ittifaklarla 2023’te bir değişiklik yapacaklarını düşündüklerini söz eden Yıldırım, “Buna inanıyorlar. Lakin AK takımlar, AK bayanlar, AK gençler, yol arkadaşlarımız buna müsaade verir mi, aziz milletimiz buna müsaade verir mi? O halde durmak yok yola devam. 2023’de Malatya tekrar destan yazmaya hazır mı?” formunda konuştu.

Birlik ve beraberlik ile bunların üstesinden gelineceğini kaydeden Yıldırım, şöyle devam etti:

“Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin. Birlikte kuvvet var, ayrılıkta felaket var. Birliğimizi ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi yıkmak isteyenler, ziyan vermek isteyenler boşuna heveslenmesinler. Bu millet ve AK Parti iktidarı, onun önderi, takımları 20 yıl boyunca bunlarla çok imtihan verdi. 2017’de, 2013’de, 2016’da, 15 Temmuz’da yeniden Malatya dimdik ayaktaydı o gece. Ay yıldızlı bayrağımızı indiremediler, ezanımızı dindiremediler, alçaklar hak ettikleri cezayı gördüler. Daha yapacak çok işimiz var.”

Bu süreçte muhalefetin tavrını eleştiren Yıldırım, “Biz de isteriz sahiden, memleket için, millet için 20 yılda AK Parti’nin yaptığından daha fazlasını biz yapacağız diyen bir muhalefet olsun. Lakin ne yazık ki bu türlü bir muhalefet anlayışı yok. Yatıp kalkıp ne diyorlar, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı indireceğiz” pekala sonra ne olacak diyoruz, ‘Valla onu bize söylemdiler, lakin o kadarını söylediler’ diyorlar. Bende diyorum ki bu millet Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkar, bayrağına da, toprağına da sahip çıkar. Bu millet nasıl 15 Temmuz’da bayrağı yere düşürmediyse, Cumhuriyetin 100’üncü yılında da içeride ve dışarda terör örgütlerine göz açtırmayan, onlara fırsat vermeyecek.” diye konuştu.

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Yıldırım, gençlerin söyledi Malatya türküsüne de eşlik etti. Buluşmada, AK Parti Malatya Vilayet Lideri İhsan Koca ve Yeşilyurt Belediye Lideri Mehmet Çınar, Yıldırım’a kayısı takdim etti.
Binali Yıldırım, kentteki program çerçevesinde Malatya Valiliğini de ziyaret etti. Girişte Vali Hulusi Şahin ve kurum müdürleri tarafından karşılanan Yıldırım, daha sonra ziyaret defterini imzaladı. Ziyarette Vali Şahin, Yıldırım’a günün anısına armağan takdim etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.