Beşiktaş’tan hakem Yasin Kol için sert açıklama

Beşiktaş Kulübü Alanyaspor ile oynanan maçta gündem yaratan hakem Yasin Kol ile ilgili sert bir açıklama yayınladı.

Beşiktaş Kulübü, Alanyaspor maçı hakemiyle ilgili sert bir açıklama yaptı. İşte Beşiktaş’ın açıklaması:

“2022-2023 futbol döneminin birinci haftasında, alanımızda oynadığımız Yukatel Kayserispor maçımıza, hakemlik dahi yapmaması gereken Ümit Öztürk’ü atayan Merkez Hakem Konseyi, niyetinden kuşku etmemize sebep olmuştu. Dönemin 2. haftasında deplasmanda oynadığımız Corendon Alanyaspor maçı da, hakem idaresiyle Türk Futbol Tarihi’ne yeni bir kara leke olarak geçti. Maçın hakemi Yasin Kol’un kolları maç boyunca tekraren sonuca tesir eden ve üç puanımızı gasbeden kararları işaret etti. Hakkımıza kasteden bu kollar adaleti işaret edene kadar sesimizi yükselteceğiz. Değil hakemin, hiç kimsenin emeğimizi, alın terimizi gasbetmesine müsaade vermeyeceğiz. Her mecrada hakkımızı sonuna kadar savunacağız.

Dün bu skandal kararlara imza atan hakem Yasin Kol’un kasıtlı kollarını bu dönem hiçbir maçımızda görmek istemiyoruz. Türk futbolunda kaos yaratma amacında olan kimseye müsaade vermedik, vermeyeceğiz. Halimiz adaletsizliğedir. Sonuçlardan bağımsız olarak kaybetsek de kazansak da Beşiktaş adaletsizliğin karşısında durmaya devam edecektir.

Oyunun alanda kazanılmasına mahzur olarak Büyük Beşiktaş Camiası’nın toplumsal huzuruna da kastedenleri şiddetle kınıyoruz.

Başkanımız Sayın Ahmet Parıltı Çebi tekraren “Genç hakemlerimizin önü açılsın, kusur yapacaksa bilinmeyen ajandası olmayan hakemlerimiz yapsın” derken o genç hakemlerin âlâ eğitimli ve liyakat sahibi olmaları gerekliliğini de vurgulamıştık. Dün alanda izlediğimiz hakemin liyakatından ve niyetinden kuşku ediyor, maçımızı yönetecek düzeye nasıl geldiğinin yanıtını da Merkez Hakem Kurulu’ndan bekliyoruz. Topluluğumuz bilmelidir ki bahis ile ilgili Liderimiz Sayın Ahmet Işık Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu’na gidecek ve mevzunun takibini sağlayacaktır.

BEŞİKTAŞ JİMNASTİK KULÜBÜ tüm ögeleriyle birlikte haksızlığın karşısında dimdik durmaya devam edecek ve her vakit olduğu üzere bu dönem da şampiyon olmak için emin adımlarla ilerleyecektir.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.