Ankara’da 3 yıl evvel ayrıldığı eşinin konutuna bıçakla saldırdı

Eski eş şiddetinin yeni adresi Ankara…

32 yaşındaki A.S., 8 yıl boyunca birlikte yaşadığı dini nikahlı eşinden 3 yıl evvel şiddet nedeniyle ayrıldı.

Kapıyı kırmaya çalıştı

T.G. isimli eski eş, dün akşam saatlerinde 2 çocuğunun annesi olan genç bayanın konutuna geldi.

Elindeki demirle A.S.’nin konutunun kapısını kırmaya çalıştı. İçeride çocuklarıyla adeta kabus yaşayan bayan polis takımlarına ihbarda bulundu.

Serbest bırakıldı

Binanın bodrum katında saklanan T.G., polis takımları tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

DHA’nın transferine nazaran; şahıs tabirinin akabinde ise hür bırakıldı.

Bıçak kemiğe dayanıyor”

A.S., çocukları için birlikteliği sürdürmek istediğini ancak olmadığını belirterek, “Şiddet olayında insan bazen hiçbir şey görmüyor. Aşikâr bir yere geldikten sonra hani diyorlar ya ‘Bıçak kemiğe dayanıyor’, bizimki o seviyeyi geçmişti artık” dedi.

“Panik yapıp açsaydım tahminen de ölmüştük”

A.S., ayrıldıktan sonra da T.G.’nin peşini bırakmadığını söyleyerek, “Akşam saatlerinde kapıda bir çıtırtı sesi, küfürler, hakaretler. Dışarısını görmedik zaten içeride olduğumuz için bir çıtırtı duyduk, kapıya bir darbe geldi. O esnada biz kapının gerisine girdik, bir şeyler koyduk içeri giremesin, diye. Kapı çabucak hemen 4 dakikada bu hale geldi. O esnada ben panik yapıp açsaydım, tahminen de ölmüştük. KADES, 155 aklıma ne geliyorsa aradım. Kapıyı kilitledim. O sırada polisler geldi, şahsı aşağıda yakaladı. Bina kapısını açıp, daire kapısına ulaşmış. Elindeki ağır demirle kapıyı parçalamaya çalıştı. Tabirinden sonra hür bırakıldı” dedi.

“4 duvar ortasında vefatı bekliyoruz”

A.S., T.G. hakkında 3 hafta içinde 4 sefer şikayette bulunduğunu belirterek, “Koruma kararımız olmasına karşın mevtle tehdit ediyor, zulmediyor. Endişeden dışarı çıkamıyoruz. 4 duvar ortasında vefatı bekliyoruz. Bir anne olarak çocuklarımla nefes almak istiyorum. Ekmek almaya bile gidemiyoruz. Bina dışındaki komşulardan ekmek getirenler oluyor. Ben çocuklarımla ayakta durmanın uğraşındayız. 2 hafta kalmadı okulların açılmasına. Ben toparlanıp da çocuklarımı okula göndereceğim. Bu çocuklar okula gidecek” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.