Amerikalı hemşire estetik için Van’ı tercih etti

39 yaşındaki Amerikalı hemşire Mary Wambold, internette araştırmalarına rastladığı Türk tabiple temas kurdu. Wambold karın bölgesindeki dokuyu aldırmak için Van’a geldi. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat olan Mary Wambold, “Burayaya gelirken tasalarım vardı lakin artık hiçbiri yok. Tabipler uygun iş çıkardı” dedi.

ABD’de hemşire olarak vazife yapan Mary Wambolt, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyonda karın altından 3 kilogramlık dokuyu aldırdı. ABD’de yaşayan 39 yaşındaki Wambolt, 16 yıl evvel ikiz bebek dünyaya getirdikten sonra karnının alt bölgesinde oluşan fazla dokuyu aldırmak istedi.

Bu bahiste ameliyatını yapacak hekimleri araştıran Wambolt, ABD’de bir üniversitede araştırma vazifelisi olarak eğitim alan plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı operatör hekim Kadir Berat Oyur’un bu ameliyatlarla ilgili paylaşımlarını görerek, kendisi ile toplumsal medya üzerinden bağlantı kurdu.

Hemşirenin durumu hakkında bilgi alan Oyur, isterse ameliyatı Türkiye’de yapabileceklerini Wambolt’a iletti. Bir mühlet sonra yurda dönen Oyur ile görüşüp Van’a gelen Wambolt, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan denetimlerin akabinde ameliyata alındı.

3 saat süren ameliyatın akabinde hemşirenin karnının alt bölgesindeki 3 kilogramlık doku alındı.

3 KİLO DOKU ÇIKARILDI

Hastanın karın altındaki fazla dokudan şikayetçi olduğunu belirten Oyur, şunları lisana getirdi: “Hastanın karın kasları kendi üzerine 13 santimetre plike (katlama) edildi, 3 kilogram civarında doku çıkarıldı. Ameliyat 3 saat sürdü ve başarılı geçti. Hastamızın durumu güzel. ABD ve Belarus’ta eğitim emeliyle 5 yıl bulundum. Ülkemizdeki tabip ve sıhhat işçisinin niteliğinin çok yüksek olduğu kanaatindeyim. Organize olabilirsek ülkemizi sıhhat turizmi açısından üst düzeylere taşıyabiliriz. Bana toplumsal medya ya da tanıdıklar aracılığıyla ulaşan yabancı hastalara misyon müddetince elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.”


“DOKTORLAR ÇOK ÂLÂ İŞ ÇIKARDI”

Uzun müddettir ameliyat olmak istediğini anlatan Wambolt da “Doktorum her şeyi açık lisanla izah etti. Buraya gelirken telaşlarım vardı lakin artık yok. Bütün tabipler hastane çalışanları çok âlâ iş çıkardı. Herkese minnettarım.” sözlerini kullandı. Ameliyattan evvel kenti ve Van Gölü kıyılarını gezen Wambolt, “Van Gölü’nden çok etkilendim. Çok hoş bir göl. Burada yürüyüş yapmak ve insanları piknik yaparken izlemek kusursuz.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.