Akşener’in esip gürlediği muhalifleri ‘A Takımı’na çizik attı! Akşener’in akrabasına red

  • HABER7

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde yaşanan hezimetin ardından kongre sürecine giren İyi Parti’de tansiyon yükseliyor. Parti kurucularının peş peşe istifasıyla sarsılan, bölünmesi gündeme gelen İyi Parti’de Meral Akşener, 3. Olağan Kurultay’da muhaliflere sert sözlerle yüklendi. “Beğenmiyorsanız kapı orada” gibi ifadeler kullanan, “Kendimizi fasulye gibi nimetten saymayalım” diyerek karşısına aldığı isimlerle adeta alay eden Meral Akşener, İyi Parti A Takımı’nı istediği isimlerden seçemedi.

MUHALİFLERDEN AKŞENER’İN AKRABASINA ÇİZİK

Meral Akşener’in belirlediği 50 kişilik İyi Parti Genel İdare Kurulu listesinin en tepesinde yer alan Ümit Dikbayır, delegeden red yedi. Meral Akşener’in yeğeni olan Ümit Dikbayır, İyi Parti delegesinin en çok red oyu verdiği isim olarak öne çıktı. GİK listesinde 2’inci sırada yer alan Dikbayır, delegenin reddetmesi üzerine GİK üyeliğinden düştü.

Tele1’in haberine göre İyi Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, partinin en yüksek idari heyetinde yer alamadı.

Ümit Dikbayır’ın asil listeden düşmesinin ardından yedek listedeki Kübra Dursun, Genel İdare Kurulu’na girmeye hak kazandı.


REDDİN SEBEBİ ‘AKRABALIK’

İyi Parti’ye “akraba kontenjanından” girdiği yönünde hakkında eleştiriler bulunan Dikbayır’ın bu sebeple delegenin karşı oyunu aldığı değerlendiriliyor. İktidar cenahına yönelik akrabalık meseleleri üzerinden sürekli “liyakat” eleştirisi yapan Akşener’in kendisiyle çeliştiğini düşünen kurultay delegelerinin Ümit Dikbayır’ın partide yer almasından rahatsızlık duyduğu bu tavrını ilk fırsatta yansıttığı ifade ediliyor.

AKŞENER: GERÇEKTEN AKRABAM

GİK listesinden elenen Ümit Dikbayır, Meral Akşener’e “halam” diyor. Akşener, Dikbayır ile akraba olduğunu 2016 yılında itiraf etmişti. MHP liderliğine aday olduğu dönemde Akşener, eski MHP Sakarya İl Başkan Yardımcısı olan Ümit Dikbayır’la Bilecik’te bir araya gelmiş ve “(Ümit Dikbayır) Gerçekten kan akrabam. Onun babaannesi benim halamdı. O da bana ‘hala’ diyor. Kuzenler kavuştuk.” ifadelerini kullanmıştı.

GİK’E GİREMEDİ AMA PARTİNİN KASASINI YÖNETİYOR

Akşener’in İyi Parti’yi kurmasının ardından partinin hep gözde ismi olan Dikbayır, hem 27. Dönem’de hem de 28. Dönem’de milletvekili yapılmıştı. Akşener’in akrabası Dikbayır, hala İyi Parti Mali İşler Başkanı olarak partinin kasasını yönetiyor.

                                                                                       

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx